Poradnik ZdrowieDermatolog › Swędzenie głowy na tle nerwowym

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Swędzenie głowy na tle nerwowym

Około miesiąca temu zaczęła mnie okropnie swędzieć głowa. To swędzenie było tak uciążliwe, że drapanie spowodowało rany na głowie. Lekarz pediatra przepisał mi maść Pimafucort i kazał zgłosić się do dermatologa. W międzyczasie zaczęły mnie swędzieć inne partie ciała, dłonie, szyja. Maść pomogła na rany, ale nie na swędzenie. Natomiast dermatolog stwierdził, że to swędzenie jest na tle nerwowym. Kazał zmienić proszek do prania, odzież, dietę, szampon oraz przepisał nawilżające mydło do ciała i żel do mycia twarzy, a na swędzenie Hydroxyzinum VP. Swędzenie i podrażnienie na szyi i rękach znikło, jednakże skóra głowy swędzi mnie nadal. Najbardziej nasila się to podczas mycia głowy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Konieczna jest wizyta u dermatologa. Świąd wymaga ustalenia przyczyny, nie tylko leczenia objawowego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.