Poradnik ZdrowiePsychiatra › Stres a ból brzucha

Eksperci radzą

lek. med. Tomasz Jaroszewski - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Psychiatra z II stopniem specjalizacji 

Stres a ból brzucha

Czy ból brzucha - skurcze w podbrzuszu aż do słabości, potów, potrzeba snu tuż po ataku mogą być związane z długotrwałym stresem?

Nie ma tu większego znaczenia, czy stres jest długi czy krótki, ważny jest taki "brzuszny" typ reakcji osoby narażonej na stres. Jeśli te dolegliwości się często powtarzają - mogą się utrwalić w postaci zespołu jelita nadwrażliwego. Warto udać się po pomoc do gastroenterologa, by wykluczyć chorobę somatyczną, a potem do psychiatry, by pomógł lekiem psychotropowym - działając "na głowę", uspakajamy jelita. Równolegle warto jest skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Stres się z czegoś bierze i trzeba się za to coś zabrać!
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.