Poradnik ZdrowiePromotor zdrowia › Stepper, ławka i orbitrek

Eksperci radzą

dr Paweł F. Nowak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ekspert ds. aktywności ruchowej (instruktor aerobiku, pływania, trener lekkiej atletyki), maratończyk, autor książki "Bieganie - sposób na zdrowe życie" i "Trening zdrowotny kobiet w kontekście współczesnego stylu życia".

Stepper, ławka i orbitrek

Na jakie partie mięśni będzie działał steper - chodzi mi głównie o to, czy nie będę mieć zbyt umięśnionych łydek i czy jakieś efekty na pupie i udach będzie widać. Na ławce ukośnej pracują mięśnie brzucha, ale które mięśnie jeszcze? A na orbitreku które partie pracują?

Nie rodzaj maszyny, ćwiczenia, a sposób jego wykonania (czas trwania wysiłku, ilość serii, powtórzeń, czasy przerw itp.) decydują o efektach w postaci redukcji tkanki tłuszczowej lub przyrostu masy mięśniowej. Jeżeli tak bardzo Panią interesuje, które mięśnie przy jakim ćwiczeniu pracują, a które się rozciągają to polecam książkę bogato ilustrowaną pt. "Anatomia w treningu siłowym i fitness" Mark Vella wyd. Muza 2007

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.