Poradnik ZdrowieInternista › Sposób na żylaki

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Sposób na żylaki

Mam skłonność do żylaków i chciałam się zapytać, czy są jakieś lekarstwa bez recepty, które zażywane regularnie pomagają im zapobiegać? Kamila z Krakowa

W naszym kraju dostępnych jest wiele preparatów zawierających wyciąg z kasztanowca zwyczajnego, które można zalecić jako lek bez recepty dla osoby cierpiącej na żylaki. Preparaty są dostępne w różnych postaciach. Wyciąg z kasztanowca zwyczajnego działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwkrzepliwie. Ponadto korzystnie wpływa na napięcie ścian naczyń żylnych i zwiększa prędkość przepływu żylnego. Wskazania do stosowania preparatów zawierających wyciąg kasztanowca zwyczajnego, obejmują stany przewlekłej niewydolności żylnej, zapobieganie obrzękom po zabiegach operacyjnych, zapalenie żył, zespół pozakrzepowy, przyspieszenie wchłaniania się krwiaków pourazowych czy nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych. Przy okazji warto wspomnieć o wynikach nowszych badań nad kasztanowce zwyczajnym, prowadzonych przez lekarzy chińskich. Wykazali oni korzystny wpływ kasztanowca na naczynia w warunkach niedokrwienia mózgu. Naukowcy chińscy wykazali także korzystny wpływ wyciągu z kasztanowca na świąd skórny spowodowany zaburzeniami krążenia krwi lub oddziaływaniem wiatru powodującego wysuszanie skóry. Preparaty są przeciwwskazane u osób uczulonych na przetwory roślinne z rodziny kasztanowców oraz w wypadkach niewydolności nerek lub wątroby.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.