Poradnik ZdrowieInternista › skurcze mięsni nóg

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

skurcze mięsni nóg

Mam uporczywe skurcze nóg, zwłaszcza nocą. Miałam badanie przepływu krwi pod względem miażdżycy tętnic-nie stwierdzono nic niepokojącego. Jaka możne być jeszcze przyczyna skurczy? Do jakiego lekarza specjalisty mam się udać po poradę? Czy może to być zakrzepica?

Skurcze łydek mogą pojawiać się z różnych przyczyn i nie zawsze jest łatwo ustalić jaka konkretne przyczyna jest u danej osoby. Najbardziej znaną przyczyna jest niedobór magnezu. W aptekach jest duży wybór tego rodzaju produktów.
Nie zawsze przyczyną bolesnych skurczów łydek jest izolowany niedobór magnezu, mogą one pojawić się u osób z niedoborem potasu lub wapnia. Wskazane jest wykonanie badań określających poziom magnezu, potasu oraz wapnia we krwi.
Bolesne skurcze łydek mogą pojawić się u osób wykonujących pracę siedzącą ze spuszczonymi nogami ku dołowi. W takich przypadkach pomocne może być wykonywanie co jakiś czas ćwiczeń rozluźniających. Bolesnych skurczy łydek nie wiązałabym z zakrzepicą – objawy tego schorzenia są zupełnie inne.
Pozdrawiam dr n.med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.