Poradnik ZdrowieGinekolog › Kiedy seks po poronieniu?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Kiedy seks po poronieniu?

Witam, jestem po poronieniu w 10 tygodniu ciąży lecz płód przestał rosnąć już w 6 tygodniu. Miałam zabieg wyłyżeczkowania macicy dnia 22.03.2013r. Czuję się dobrze, nie mam bólów brzucha i nie mam dużego krwawienia, prawie wcale, już na drugi dzień po zabiegu krwawiłam bardzo słabo. Moje pytanie brzmi: jak długo trzeba czekać po takim zabiegu, żeby móc normalnie uprawiać seks? Kiedy mogę zacząć starać się o dziecko? Czy to prawda, że po takim zabiegu szybko można zajść w ciążę?

Po miesiączce, która powinna pojawić się 4-6 tygodni po zabiegu zaleca się kontrolne badanie u lekarza prowadzącego. Po zbadaniu pani lekarz powie, czy już można zacząć współżyć i określi, kiedy może pani planować kolejną ciążę. Być może zaleci pani wykonanie badań dodatkowych.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.