Poradnik ZdrowieUrolog › Seks po operacji prostaty

Eksperci radzą

lek. med. Adam Zakościelny - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Seks po operacji prostaty

Operowany byłem w styczniu 2007 r. Nie brałem żadnych leków. Czy jest szansa, że będę mógł uprawiać seks? Rozmawiałem na ten temat z urologiem i nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie informacji. W 2004 r. przeszedłem zawał serca. Chciałbym się dowiedzieć, czy mam jeszcze szansę na korzystanie z tej przyjemności, czy mam się pogodzić z losem, jaki mnie spotkał.

Utrzymanie sprawności seksualnej po operacji prostaty zależy od rodzaju zabiegu wykonanego u pana, a co za tym idzie - od rozpoznanej choroby. Jeśli miał pan rozpoznanego raka gruczołu krokowego i był pan poddany radykalnej prostatektomii, to szansa na uzyskanie erekcji jest niewielka i zależy od wielu czynnikow (czy zostały zachowane pęczki naczyniowo nerwowe, jakie bylo zaawansowanie choroby, od doświadczenia ośrodka, w którym był pan operowany). W przypadku zabiegów wykonywanych z powodu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego szansa na normalna erekcję jest znacznie większa. Często po takich zabiegach występuje zjawisko wstecznego wytrysku. Fakt przebycia zawału mięśnia sercowego nie jest równoznaczny z zakazem współżycia, sądzę że doktor chciał ewentualnie zastosować Viagre lub podobny lek. Stosowanie tych leków jest przeciwskazane u pacjentów stosujacych pewne leki nasercowe. Proponuje porozmawiać z pańskim kardologiem co do możliwości stosowania tych leków.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.