Poradnik ZdrowiePsychiatra › Schizofrenia, jak zmusić chorą osobę do leczenia

Eksperci radzą

lek. med. Tomasz Jaroszewski - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Psychiatra z II stopniem specjalizacji 

Schizofrenia, jak zmusić chorą osobę do leczenia

Mam chorą na schizofrenię mamę, która już od 10 lat nie przyjmuje żadnych leków i nawet nie chce słyszeć o zgłoszeniu się do lekarza. Na początku choroby regularnie chodziła do specjalisty i przyjmowała leki przez 3 lata, ale gdy poczuła się lepiej nie chce słyszeć o tym że jest chora. Ostatnio jej stan jest coraz gorszy. Nie pracuje od kilku już lat, co raz trudniej się z nią dogadać, gdyż mama ma swoje teorie na wszystkie tematy i nie da się jej w żaden sposób przekonać. Chciałabym się dowiedzieć jak nakłonić ją do spotkania z psychiatrą albo ewentualnie jak wygląda procedura sądowa, dzięki której byłaby zmuszona do leczenia?

Można umieścić chorego w szpitalu wyrokiem Sądu, gdy nieleczenie czymś zagraża -sobie dalszym pogarszaniem się stanu zdrowia lub otoczeniu. Podstawą wniosku do Sądu jest opinia psychiatry z PZP, który odwiedzi chorą w domu. Procedura jest dość długa.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.