Poradnik ZdrowieGinekolog › Rzucawka w pierwszej ciąży i cesarka

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Rzucawka w pierwszej ciąży i cesarka

Witam. Miałam dokładnie 21 lat gdy miałam urodzić synka, niestety w 36-37 tyg.ciąży dostałam rzucawki porodowej, ciśnienie 200/120, kilka ataków. Gdy tylko pogotowie mnie dowiozło do szpitala i dostałam ataku na izbie przyjęć, szybko została zwołana komisja i od razu zarządzili cesarskie cięcie. Podczas zszywania mnie dostałam ataku i wtedy popękało mi zszycie i dostałam krwiaka. Po dwóch dniach wysokiego ciśnienia, ordynator podjął decyzję, że wywiozą mnie do Matki Polki w Łodzi. Tam już po pierwszej godzinie ciśnienie spadło. Po około 6 miesiącach od porodu cały czas zmagałam się z ciśnieniem, czasem jeszcze na zmiany pogody boli mnie głowa i mam problemy. Mam takie pytanie jestem już prawie 3 i pół roku po porodzie, jestem w 7 miesiącu ciąży, czy jest możliwe, że dostanę wysokie ciśnienie, czy cesarskie cięcie będzie moim rozwiązaniem porodu? Szczerze powiem, że wolałabym cesarskie cięcie niż poród naturalny.

Ryzyko powtórzenia się rzucawki jest. Co do rozwiązywania Pani cięciem cesarskim to powinna Pani rozmawiać na ten temat wyłącznie ze swoim lekarzem prowadzącym.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.