Poradnik ZdrowieStylistka paznokci › Rozdwajanie paznokci - przyczyny i zapobieganie

Eksperci radzą

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Rozdwajanie paznokci - przyczyny i zapobieganie

Koszmarnie rozdwajają mi się paznokcie, końcówki są zawsze szczątkową wersją normalnej płytki, jestem bezsilna. Proszę o poradę - jakie są tego przyczyny i  jak zapobiec rozdwajaniu paznokci? Serdecznie pozdrawiam.

Droga Jolanto. Niestety jest wiele przyczyn, które towarzyszą rozdwajaniu się paznokci. Mam dla Ciebie kilka rad, które pomogą Ci na przyszłość wzmocnić paznokcie.

Przede wszystkim na stałe miej nawyk smarowania dłoni kremem do rąk i paznokci – szczególnie po ich myciu. Kolejna rada to pamiętać o ochronie rąk przed detergentami, jakich używasz w domu do prac porządkowych - zawsze zakładaj ochronne rękawiczki.

Kolejna rzecz - odpowiednie obcinanie paznokci. Przy rozdwajaniu paznokci pamiętaj o tym, że najlepiej nie obcinać ich nożyczkami, ale spiłowywać pilnikiem – TYLKO PAPIEROWYM. Nie używaj metalowych pilników. Idealny do zamykania rozdwojonej łuski paznokciowej jest też pilnik szklany. Przy rozdwajających się paznokciach staraj się spiłowywać paznokcie jak najkrócej - dzięki temu wzmocnisz je.

Z domowych sposobów na wzmocnienie rozdwajających się paznokci zachęcam do wymoczenia paznokci w ciepłej (nie gorącej) oliwie. Najlepiej oliwie z oliwek. Takie moczenie paznokci powinno trwać ok. 20 minut. Zabieg warto powtórzyć 2-3 razy w ciągu miesiąca.

Zachęcam również do zakupu odżywki wzmacniającej i utwardzającej – polecam Nail Tek II. Stosuję się ją jako kurację 7-dniową, kładąc warstwę na warstwę bez zmywania uprzedniej.

Pamiętaj też, że na rozdwajanie się paznokci wpływ ma również dieta. W tym, co jesz, nie powinno zabraknąć produktów zawierających potas, żelazo, wapń, białko, magnez i oczywiście witaminy – szczególnie z grupy B. Polecam skrzyp polny, który bez problemu zakupisz w aptece, a jest bardzo pomocny przy leczeniu łamliwych paznokci.

Dzięki powyższym zabiegom i radom Twoje paznokcie powinny stopniowo wracać do równowagi :)

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.