Poradnik ZdrowiePsycholog › Psychoterapia lęku metodą EFT

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Psychoterapia lęku metodą EFT

Chciałabym zapytać, czy terapia metodą EFT może być stosowana w celu wyeliminowania lęku u osoby z zaburzeniami psychotycznymi (poczucie zagrożenia, niewytłumaczalny lęk, nadwrażliwość, stres)? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Witam! Szczerze mówiąc ta metoda nie jest jeszcze zbyt popularna ani dobrze znana w psychoterapii konwencjonalnej. Jest to technika z nurtu tak zwanej psychologii energetycznej, a więc słabo zbadana - cokolwiek mówiliby jej twórcy i entuzjaści. Jestem osobą otwartą na nowości, nie widzę więc powodu, dla którego nie można by spróbować pomóc sobie wszelkimi dostępnymi sposobami. Trzeba jednak zawsze zachować pewną czujność i uwagę - szukać tylko certyfikowanych gabinetów i osób, którym można zaufać.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.