Poradnik ZdrowieInternista › Przyczyna nieświeżego oddechu

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Przyczyna nieświeżego oddechu

Mam 29 lat. Odczuwam ciągle niemiły zapach z ust i nie wiem gdzie tkwi tego przyczyna. Odwiedzam systematycznie stomatologa i dbam o zęby, nie mam żadnych kłopotów z uzębieniem. Jak mogłabym wyeliminować nieprzyjemny oddech? Słyszałam, że może pomóc cynk organiczny, wywar z mniszka polnego i piłunu.

Podstawowa sprawa to ustalenie przyczyny nieświeżego oddechu, dopóki nie jest ona znana nie rozpoczynałabym kuracji żadnymi nietypowymi środkami, które Pan wy mienia w mailu. Można stosować do płukania jamy ustnej napar z szałwii, który działa bakteriobójczo. Ważne jest oczywiście bardzo staranne mycie zębów dobrą szczoteczką, zwłaszcza przed snem. W razie niemożności umycia zębów przynajmniej płukanie jamy ustnej. Wskazana jest wizyta u laryngologa, aby ocenił stan migdałków, a jeżeli będzie wszystko w porządku to przebadanie u gastrologa w kierunku ewentualnej obecności bakterii Helicobacter pylori często występującej u osób z problemami pokarmowymi.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.