Poradnik ZdrowiePsycholog › Przeżycia z dzieciństwa a nadwaga

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Przeżycia z dzieciństwa a nadwaga

Czy moje przeżycia z dzieciństwa (śmierć mamy - miałam 13 lat i ojciec alkoholik) mogą mieć wpływ na to, że brakuje mi konsekwencji w odchudzaniu? Moja waga w ciągu roku potrafi zmienić się o 10 kg - i to w obie strony. Oczywiście braku cierpliwości i wytrwałości, a także niskiej samooceny nie wymieniam, gdyż w/w wahania wagi same mówią za siebie. Proszę o krótką poradę i ewentualnie podanie mi adresu psychologa w mojej miejscowości - Skierniewicach.

Tak. To prawda, ze takie przeżycia w dzieciństwie i młodości mogą wpływać na to, jakie decyzje podejmujemy w dalszym życiu. Mają one również wpływ na kształtowanie się osobowości i tego co nazywamy charakterem. Brak konsekwencji pewnie jest wynikiem nieodpowiedniej motywacji, a także tego co opisałaś jako niska samoocena. Moje doświadczenie wskazuje, że po dotarciu do źródła problemu zazwyczaj następuje duża poprawa w tym względzie, a efektem tego jest długotrwały spadek wagi. Niebagatelną rolę odgrywa tu również odpowiednia dieta czyli taka, która może być stałym stylem odżywiania a nie tylko krótkotrwałym zrywem. Specjalistów ze Skierniewic nie znam, ale trzeba poszukać w prasie lokalnej lub internecie, a z pewnościa ktoś odpowiedni się znajdzie. Pozdrawiam Tatiana Ostaszewska-Mosak

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.