Poradnik ZdrowieGinekolog › Problemy z obfitą miesiączką

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Problemy z obfitą miesiączką

Od mniej więcej pół roku mam bardzo obfite miesiączki, z ogromnymi skrzepami, trwające czasami nawet cały miesiąc. Bardzo mnie niepokoi to, że miesiączka "leci jak z kranu" przez cały miesiąc. Czasami dziwię się, skąd mam tyle krwi. Jestem już zapisana na badanie USG i RTG piersi, cytologię też mam pobraną, tylko wyniki przyjdą późno. Chciałabym się zapytać, czym może być spowodowana taka długa i obfita miesiączka i jakie choroby mają takie objawy? Dziękuję.

Tak długie krwawienia są krwawieniami nieprawidłowymi i wymagają leczenia, ponieważ łatwo mogą prowadzić do anemii. U młodych dziewcząt najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne, u starszych też mogą być zaburzenia hormonalne oraz mięśniaki podśluzówkowe macicy i polipy.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.