Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Problemy z miesiączką, plamienie

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Problemy z miesiączką, plamienie

Witam mam 27 lat i problem z bolesnymi miesiączkami, przy których nieraz słabłam i miałam wymioty. Lekarz do którego chodzę powiedział że mam torbiele na jajnikach i to jest przyczyną bolesnych miesiączek. Zalecił mi bym zażywała tabletki antykoncepcyjne. Po Pierwszych tabletkach yaz miałam jednak plamienia cały miesiąc, więc lekarz zmienił mi je na yasmin po których miesiączkę dostaje co 21 dni, nieraz na początku i końcu tego samego miesiąca, gdy jeszcze nie skończę całego opakowania tabletek. Czy okres co 21 dni i plamienia to jest coś niepokojącego.

Plamienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą miec różną przyczynę. Najczęściej spowodowane są działaniem niekorzystnym samej antykoncepcji i utrzymują się przez pierwsze cykle stosowania, potem znikają. Cykle 21-dniowe podczas stosowanie antykoncepcji hormonalnej to cykle bardzo krótkie i nalezałoby zastanowic się dlaczego tak jest.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.