Poradnik ZdrowieEnergoterapeutka › Problemy z cerą

Eksperci radzą

Ewa Morawska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mistrzyni SKHM Seichim i reiki, energoterapeutka i uzdrowicielka, doradca życiowy. Przyjmuje w Markach (osiedle Lisi Jar 12, tel.kom. 0 501 076 298) 

Problemy z cerą

Ciągle mam wypryski ropne, choć leczę się już ponad 2 lata. Teraz dostałam jeszcze liszajca, a pracuję miedzy ludzmi.

Witam, Ropne wypryski na skórze mogą świadczyć o tym, że organizm nie może czy nie potrafi przerobić wszystkiego czym go faszerujemy podczas jedzenia i picia. Sposób naszego życia - myślę tu o stresie, lęku, braku wiary we własne siły i wiele innych uczuć obniża znacznie nasz układ odpornościowy. Często związane jest to wszystko z pracą hormonów odpowiedzialnych za nasze samopoczucie. Trzeba udać się na badanie poziomu hormonów tarczycy. Nie należy stosować żądnych maści, kremów ani zawiesin, które nie zostały przepisane przez lekarza. Proszę też przemywać twarz za pomocą delikatnego wacika zwilżonego wodą przegotowaną a następnie delikatnie ją osuszyć - używając to tego celu tylko swojego ręcznika, który zmieniamy za każdym użyciu. Można pokusić się też o przemywanie twarzy mleczkiem higienicznym, czy płatkami kosmetycznymi. Dbanie o higienę, jest tu podstawowym celem. Liszajec – jest to bakteryjna infekcja skóry. Jeżeli tworzą się liczne pęcherzyki trzeba to leczyć maścią z antybiotykiem. Nie wolno drapać tych miejsc, bo choroba rozprzestrzeni się po całym ciele. Ponieważ może być ona zakaźna proszę unikać kontaktu z innymi ludźmi by ich nie zainfekować. Prawidłowe leczenie prowadzi do szybkiego wyzdrowienia. Specjalista dopasuje Pani odpowiednie leki, wówczas wszystko się poprawi. Proszę dbać o dietę specjalną na opisane dolegliwości.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.