Praca fizyczna stojąca a ból kolana i kłucie pod łopatką [Porada eksperta]

2015-06-12 22:33

Od 2 miesięcy boli mnie lewe kolano. Najpierw ból pojawił się pod kolanem. Byłem u lekarza POZ, dostałem skierowanie do ortopedy. Brałem leki i dostałem zabiegi na kolano, a ból dalej nie minął. Miałem miesiąc przerwy w pracy. Wróciłem w poniedziałek i od wtorku mam bardzo silne bóle w kręgosłupie, najbardziej z lewej strony pod łopatką. Ból w lewym kolanie tak samo bardzo się nasilił. Jestem bardzo osłabiony i przy wdechu mocno boli i kłuje mnie pod łopatką. W pracy całe 8 godzin pracuję fizycznie na stojąco i kręgosłup jest bardzo obciążony. Przedtem chodziłem regularnie na siłownię, ale od czasu pojawienia się bólu, kompletnie sobie odpuściłem. Mam dopiero 21 lat, a ten ból mnie po prostu przerasta. Co mi jest?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Nie napisałeś, czy ból kolana pojawił się bez przyczyny, czy może poprzedził go jakiś uraz... Z tego, co opisałeś, mogę przypuszczać, że problem tkwi mimo wszystko w kręgosłupie. Mogło dojść do zablokowania konkretnych segmentów: począwszy od miednicy (staw krzyżowo-biodrowy), a także w odcinku piersiowym kręgosłupa. Silny spazm mięśniowy może ograniczać ci swobodne oddychanie. Z charakteru twojej pracy wynika również, że kręgosłup jest po prostu przeciążony i potrzebuje rozluźnienia oraz terapii manualnej. W tej sytuacji warto udać się do fizjoterapeuty (terapeuty manualnego/osteopaty), który dokładnie zdiagnozuje, gdzie leży problem i spróbują ci pomóc, a wydaje mi się, że spokojnie twój organizm jest do wyprowadzania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza