Poradnik ZdrowieInternista › Powiększenie tarczycy

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Powiększenie tarczycy

Mam tzw. wole. Przy leżeniu na wznak czuję ucisk w obrębie szyi, takie dziwne "przyduszanie". Przy wysiłku fizycznym robi mi się niedobrze i słabo. Byłam u lekarza rodzinnego, który zrobił usg i stwierdził, że wszystko w porządku; nie dał mi skierowania do poradni chorób tarczycy. Nie wiem, czy to ma związek z tarczycą, czy może z poziomem cukru? Jak znowu poproszę o badanie np. cukru, to nie wiem, czy pan doktor mi da skierowanie.

Opisane dolegliwości sugerują chorobę tarczycy. Pacjenci z wolem (czyli powiększeniem tarczycy) często zgłaszają takie dolegliwości, jak uczucie ucisku w obrębie szyi. Raczej nie wiązałabym opisanych dolegliwości z poziomem cukru, choć oczywiście warto upewnić się, czy jest on prawidłowy. Przy okazji następnego badania u lekarza rodzinnego warto poprosić o wynik badania usg tarczycy na piśmie – wtedy łatwiej będzie innym lekarzom o dokładniejszy komentarz.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.