Poradnik ZdrowieGinekolog › Polip szyjkowyn - jak wygląda zabieg usunięcia?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Polip szyjkowyn - jak wygląda zabieg usunięcia?

Witam, Na ostatnim badaniu cytologicznym lekarz stwierdził u mnie polip szyjkowy sporych rozmiarów. Zalecił jak najszybsze wykonanie operacji. Czy mogłabym się dowiedzieć, jak taka operacja przebiega, czy jest w znieczuleniu, jak długo trwa, ile trzeba zostać w szpitalu, kiedy można wrócić do pracy i jakie mogą być komplikacje w trakcie i po? Cytologia jest ok. wynik 2. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Polip szyjki macicy ukręca się. Po jego usunięciu łyżeczkuje się kanał szyjki macicy. Tego typu zabiegi wykonywane są zwykle w warunkach szpitalnych, ale nie wymagają znieczulenia. Pobyt jest jedniodniowy, następnego dnia można wrócić do pracy. Powikłaniem najczęstszym są krwawienia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.