Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Podniesiony poziom d-dimerow w ciąży

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Podniesiony poziom d-dimerow w ciąży

Witam serdecznie, Jestem w 28 tygodniu ciąży. Z powodu duszności dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala. Jedyną wykrytą nieprawidłowością okazał się podniesiony do 940 poziom d-dimerów. Lekarz co prawda stwierdził, że w ciąży wynik ten jest jak najbardziej dopuszczalny, ale zatrzymano mnie na dwa dni na obserwacji.

W tym czasie dostałam dwa zastrzyki z heparyny i poziom obniżył się do 880. Prywatna wizyta u chirurga naczyniowego nie przyniosła nic nowego. USG nic nie wykazało, lekarz stwierdził jedynie, że tworzy się jeden żylak, ale najprawdopodobniej zaniknie on samoistnie po porodzie.

Zgodnie ze wskazaniami mojego ginekologa dwa tygodnie po wyjściu ze szpitala ponownie skontrolowałam poziom d-dimerów i okazało się, ze wzrosły one do 1440. Czy powinnam się niepokoić takim nagłym wzrostem i dlaczego taki nagły wzrost nastąpił? Dodam, że mam uczucie bardzo ciężkich nóg i biorę Cyclo 3 fort.

Powinna pani wykonać dodatkowo przepływy doplerowskie w naczyniach kończyn dolnych i ponownie zgłosić do chirurga naczyniowego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.