Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Pęknięta prezerwatywa

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Pęknięta prezerwatywa

Wczoraj kochałam się z chłopakiem. Niestety podczas stosunku pękła nam prezerwatywa, nie wiemy kiedy to nastąpiło. Chłopak wyjął przed wytryskiem, mimo tego boję się, że coś mogło się dostać.

Słyszałam, że jest tabletka, którą należy zażyć do 72 godzin po stosunku. Jednak dzisiaj jest niedziela i nie miałam jak pójść z tym do ginekologa. Czy powinnam się aż tak bardzo bać, że zajdę w ciążę?

Skoro nie doszło do wyytrysku, to szansa na ciążę jest praktycznie zerowa.

Powinna jednak Pani wiedzieć, że nie istnieje 100% skuteczna metoda antykoncepcji i że każda kobieta, która współżyje, nawet jeśli stosuje antykoncepcję, musi liczyć się z możliwością ciąży.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.