Poradnik ZdrowieInternista › Pękające naczynka krwionośne na nogach

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Pękające naczynka krwionośne na nogach

Od pewnego czasu pękają mi naczynia krwionośne na nogach a szczególnie na łydkach.

Niestety, nie podaje Pani dostatecznie dokładnego opisu jak wyglądają naczynka, które Panią martwią - określenie „pękają” jest już swego rodzaju diagnozą. Tymczasem w obrębie kończyn dolnych częściej dochodzi do uwidoczniania w obrębie skóry drobnych naczynek, które są mylnie nazywane pękniętymi naczynkami. Uwidocznianie naczynek jest wczesnym objawem niewydolności układu żylnego – pomocne w takich stanach są preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca, unikanie siedzenia z nogami spuszczonymi ku dołowi. Natomiast pękanie naczynek daje siniaki oraz bolesność w miejscu pęknięcia naczynka - w przypadku wystąpienia takiego wylewu pomocna w szybszym zlikwidowaniu objawów może być maść heparynowa, a profilaktycznie witamina C – lepsza jest z naturalnych źródeł niż w postaci tabletek.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.