Poradnik ZdrowieStylistka paznokci › Paznokcie naturalne a żel

Eksperci radzą

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Paznokcie naturalne a żel

Gdy nakładam żel na tips - wszystko jest w porządku, trzyma się tak, jak powinien. Natomiast, gdy nałożę żel na naturalne paznokcie, po zmatowieniu i primerze, to po niecałym tygodniu żel odchodzi od paznokcia na samym czubku bądź na boku czubka. Dlaczego?

Droga Maju Niestety faktem jest, że żel dużo lepiej trzyma się na tipsie (czyli na podstawie sztucznej) niż na paznokciu naturalnym. Panokieć naturalny ma to do siebie, że się „tłuści” naturalnie – nawet jeśli go zmatowisz i odtłuścisz specjalnym preparatem. Często spotykam się z opiniami, że osoby które miały zarówno tipsy jak i żel na naturalnej płytce mówiły, że tipsy trzymają się ok. 3-4 tygodni, a żel na nautalnych od tygodnia do dwóch. Pamiętaj jednak o pewnych zasadach. Dobrze zmatowiona płytka nie oznacza, że musisz silnie ją spiłować pilnikiem. Wystarczy kostką, którą możesz zmatowić paznokieć. Oczywiście podstawą jest dobry odtłuszczacz płytki paznokciowej. Pamiętaj, by nakładać nie za cienkie warstwy, ponieważ wtedy będzie się żel kruszył. Obecnie są już w sprzedaży specjalne żele przeznaczone tylko do paznokci naturalnych. Proponuję taki właśnie zakupić. Przeważnie żel odpada na końcach paznokci ponieważ najczęściej tą częścią pazurka dotykasz przy wielu czynnościach (np. praca na komputerze – uderzanie paznokciami w klawiaturę, zmywanie itp. czynności). Kładąc żel przy najbliższej okazji postaraj się szczególną uwagę zwrócić na koncówki paznokci. Nałóż na nie troszkę grubszą warstwę żelu niż ostatnio i pamiętaj o zmianie żelu. Niezależnie od wszystkiego trzeba pamiętać o tym, że każda płytka jest inna. Im bardziej miękka, delikatniejsza i np. zniszczona zabiegami, tym trudniej na niej utrzymuje się żel (krótko się trzyma również lakier). Dlatego też nie ma się co dziwić, że szybko odpryskuje lub odpada – po prostu nie ma na czym się trzymać. Jeżeli zmiana żelu i moje porady nie pomogą, to oznaczać to będzie, że Twoja płytka nie przyjmuje żelu i nie ma sensu „katować” jej kolejnymi zabiegami. I wówczaj najrozsądniejszym rozwiązaniem będą tipsy.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.