Poradnik ZdrowiePsycholog › Partner manipuluje i zwodzi. Czy odejdzie od żony?

Eksperci radzą

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Partner manipuluje i zwodzi. Czy odejdzie od żony?

Wydaje mi się, że padłam ofiarą manipulanta, który nie daje z siebie nic, a wydaje dyspozycje. Dwa lata temu zakochałam się w żonatym mężczyźnie. Znaliśmy się wcześniej przez jego żonę, więc wiem, z jaką kobietą żyje, znam sytuację. Spotykaliśmy się 4 miesiące i od początku było narzekanie na jego związek, podkreślał, że jego małżeństwo to fikcja. Z żoną dzieci nie mają. Od 6 lat są w związku, poznali się na portalu randkowym. Po 3 miesiącach ślub. W wyniku naszych spotkań zaszłam w ciążę. I wtedy padło pytanie: co teraz? Nie mogliśmy być razem, bo nie było nas stać na wynajem. Dodam, że ja choć od 7 lat po rozwodzie, to zawsze miałam problem z mieszkaniem, bo mieszkam z byłym mężem. Więc ustaliliśmy szybciutko, że ze względu na sytuację mam teraz prawo o szybszy przydział mieszkania. Mój mężczyzna powiedział, że odejdzie w chwili, kiedy będzie mieszkanie. Stanęłam na wysokości zadania, umówiłam się na rozmowę z samym burmistrzem. Prosiłam o mieszkanie poza wszelką kolejnością i otrzymałam je po 2 miesiącach. Wtedy okazało się, że on nic nie może. Nie pomoże w niczym, a odejdzie od żony, jak ja zrobię cokolwiek w mieszkaniu.

On nie pracuje, jest na rencie. Pracuję, ale dochody moje są marne, by się utrzymać, a co dopiero by w  jednym mieszkaniu żyć, a drugie remontować, bez wsparcia. Przez okres ciąży widywał się ze mną, pomagał w miarę możliwości, nawet skromną sumą, ale wiedziałam, że mu zależy. W szpitalu również był. Prosił, żeby zrobił badania, to udowodni żonie, że to jego dziecko.Z miłości do tego człowieka, który tak bał się, aby prawda nie ujrzała światła dziennego zgodziłam się. Po miesiącu od narodzin zrobiliśmy badania i czekał na wynik, ja już tych wyników nie dostałam. Nastąpiła długa cisza, on nawet z żoną w góry pojechał, a kartę od telefonu pewnie wyrzucił. Po 2 miesiącach prosił o szansę, pisał, że kocha i myśli o nas, ale nie miał wyboru, bo ona mu postawiła warunek, dziecka albo ulica. Już rok to się ciągnie i mi samej ciężko finansowo. Bo żona na dziecko mu nie da, a już płaci na dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa i niewiele mu zostaje. Jak postępować? To mnie przerasta.

Aż smutno to czytać. Patrząc z boku - nie ma żadnych szans na to, że on odejdzie od żony i zamieszka z Tobą. Dojrzały facet pomaga w remoncie i załatwia sprawy jednoznacznie - on najwyraźniej Cię zwodzi. Doradzam wystąpienie do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dziecka z pozwem o alimenty - nie musisz mieć pełnomocnika - w każdym sądzie jest punkt doradztwa, a sprawa jest prosta. Ewentualna pomoc prawną uzyskasz także w ośrodku pomocy społecznej. Działaj niezwłocznie i uwolnij się od tej dziwnej relacji.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.