Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Palenie w ciązy

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Palenie w ciązy

Mam pytanie. Jestem w 3. miesiącu ciąży i palę. Lekarz powiedział mi, że powinnam rzucić palenie jak najszybciej, ale mam watpliwości, ponieważ koleżanka rzuciła i jej dziecko ma zaburzenia w oddychaniu. Prosze o pomoc P.S I prosze o podanie książek albo jakiegoś czasopisma na temat ciąży

Pewna jestem, że zaburzenia oddychania u dziecka koleżanki nie wynikają z tego, że rzuciła palenie. We wdychanym dymie papierosowym znajduje się bardzo wiele substancji działających toksycznie na ROZWIJAJĄCY się organizm i mogących ten rozwój zaburzyć. Im wcześniej przestanie Pani palić, tym lepiej dla dziecka. Na temat ciąży znajdzie Pani na pewno publikacje w księgarni lub bibliotece. W poradni dla kobiet tez na pewno dostępne są broszury na ten temat.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.