Poradnik ZdrowieInternista › Pałeczki ropy błękitnej

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Pałeczki ropy błękitnej

Czym to grozi?

Witam,
Pałeczka ropy błękitnej jest bakterią żyjącą głównie w wodzie i glebie, ale także w organizmie człowieka i zwierząt. U ludzi wywołuje zakażenia w stanach obniżonej odporności, często jest przyczyna zakażeń wewnątrzszpitalnych. Do czynników ryzyka zakażenia pałeczką ropy błękitnej należą takie okoliczności jak choroby krwi, AIDS, zażywanie narkotyków, oparzenie dużej powierzchni ciała, mukowiscydoza, nowotwory przyjmowanie chemioterapii oraz cukrzyca. Pałeczka ropy błękitnej powoduje takie zakażenia jak zapalenie ucha, zakażenie ran, zakażenie układu oddechowego, zapalenie wsierdzia lub opon mózgowych. Schorzenia te wymagają intensywnego leczenia.
Pozdrawiam Dr n.med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.