Poradnik ZdrowieOkulista › Uciekające oko

Eksperci radzą

dr n. med. Iwona Grabska - Liberek - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

dyrektor medyczny w Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w Warszawie www.okolaser.com.pl 

Uciekające oko

Lewe oko troszkę ucieka mi ku gorze. Normalnie jest to niewidoczne. Zaobserwowałam to dopiero na zdjęciach. Istnieją może jakieś ćwiczenia lub zabiegi, które mogłoby powstrzymać moje oko przed uciekaniem? Drugim moim problemem jest to, że lewe oko jest osadzone trochę wyżej niż prawe. Chodzi mi o skórę. Są jakieś sposoby aby oczy były na tej samej wysokości?

Na uciekające oko, które przeszkadza, okulista może poradzić na dwa sposoby: operacyjnie ustawić oczy (operacja zeza) lub skorygować wadę wzroku laserem. W wyniku tego zabiegu oczy powinny wrócić do prawidłowego ustawienia (zez akomodacyjny). Na nierówne oczy nie wiem co poradzić - każdy ma nierówne - niektórzy bardziej inni mniej... To bardzo subiektywna ocena, często nie mająca potwierdzenia w czasie wizyty okulistycznej.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.