Poradnik ZdrowieStomatolog › Odsłonięte szyjki

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Odsłonięte szyjki

Jak zapobiec lub zlikwidować odsłanianie się szyjek?

Odsłonięte szyjki powstają najczęściej wtedy, gdy w jamie ustnej jest stan zapalny, najprawdopodobniej dotyczący dziąseł. Także nieprawidłowe mycie zębów oraz twarda szczoteczka sprzyja odsłonięciu się szyjek. Proponuję zmianę metody szczotkowania zębów. Należy wykonywać ruchy "naciągające" dziąsło na koronę zęba. Oczywiście miękką szczoteczką. Najpierw jednak proponuję konsultację u stomatologa. Często, w przypadkach dużych dolegliwości bólowych, dentysta wypełnia odsłonięte szyjki odpowiednim materiałem stomatologicznym. Nie powinna Pani lekceważyć tej dolegliwości, ponieważ jest ona "prostą drogą" do powstania paradontozy, która powoduje rozchwianie i utratę zębów.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.