Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Odchudzanie po 50-tce

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

Odchudzanie po 50-tce

Jaki rodzaj gimnastyki sprzyja spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i utrzymaniu sprawności po 50-ce

Aktywność fizyczna jest najlepszym środkiem do utrzymania kondycji i dobrego samopoczucia. Często utrata siły i masy mięśniowej nie jest wynikiem starzenia się organizmu, lecz zwykłego zaniedbania w ćwiczeniach ruchowych. Osoby starsze mają niższą wydolność organizmu, często problemy z dostateczną ruchomością w stawach, siłą i elastycznością mięśni. Trening fizyczny wykonywany regularnie, niezależnie od tego, w jakim wieku został rozpoczęty, w znacznym stopniu przedłuża sprawne funkcjonowanie organizmu, pozwala zwiększyć siłę i masę mięśnia, zwiększa wytrzymałość, zmniejsza ryzyko osteoporozy, raka jelita grubego i cukrzycy, ułatwia redukcję i kontrolę wagi, przyspiesza przemianę materii, łagodzi depresję, poprawia sen oraz ogólnie poprawia komfort życia. Najlepszym rodzajem treningu w wieku dojrzałym jest trening wytrzymałościowy. Może to być zwykły marsz lub marsz z kijkami typu nordic walking, jazda na rowerze lub pływanie. Oprócz ćwiczeń o charakterze wytrzymałościowym, działających również na spalanie tkanki tłuszczowej, warto stosować ćwiczenia z niewielkim obciążeniem działające profilaktycznie przeciwko osteoporozie i wzmacniające stawy, więzadła i kości. Można je uzupełnić o ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha, ćwiczenia równoważne (zmniejszające ryzyko upadku i złamań) oraz ćwiczenia rozciągające poprawiające elastyczność ścięgien, więzadeł i mięśni.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.