Poradnik ZdrowiePsycholog › Obsesja na punkcie ciąży

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Obsesja na punkcie ciąży

Cały czas myślę o ciąży. Przez długi czas mąż nie chciał się zgodzić na dziecko, ale wreszcie się udało, po moich prawie codziennych prośbach, płaczach i przegadywaniach. Chcę mieć planowane dziecko i jest jeszcze trochę czasu do poczęcia ale ja cały czas o tym myślę, liczę miesiące do poczęcia, wyobrażam sobie, jak będę wyglądać np. w październiku przyszłego roku i jakie ubrania mam teraz kupować, żeby były dobre na czas ciąży. Mój mąż czasami ma tego dosyć, no i chyba mu się nie dziwię. Mnie też to trochę męczy, ale to jest silniejsze ode mnie. Czy mogę jakoś to zwalczyć?

Witaj! Oczywiście, że możesz! Zacznij się angażować w inne działania i sfery w swoim życiu. Zastanów się, jakie spełniasz inne role - jesteś żoną, córką, pracownicą lub studentką, siostrą, może działasz w jakichś stowarzyszeniach, może ćwiczysz, uprawiasz jakiś sport, masz przyjaciół - zajmij się tym wszystkim. Zastanów się, co możesz zrobić, aby zorganizować, upiększyć swój dzień. Jakie podjąć działania, aby przez prawie cały czas być zajętą. Jeśli coś robisz - rób to, koncentrując się tylko na tej czynności, pomyśl jak możesz ją usprawnić lub udoskonalić, jak zrobić ją najlepiej. Myśl o tym, co jest tu i teraz a nie o tym, co było lub czego jeszcze nie ma. Z ubraniami poczekaj, tak samo jak z ewentualnymi innymi zakupami - przyjdzie na to czas i dopiero wtedy zobaczysz, jak będą one przyjemne! Na razie zajmij się bardziej tym, kto w zajściu w ciążę jest konieczny - czyli swoim mężem. Niech będzie w dobrym nastroju, niech ma poczucie, że jest dla ciebie kimś wyjątkowym i wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju. Niech nie czuje się odsunięty już teraz, kiedy dziecka jeszcze nie ma, a o ciążę dopiero macie się starać. Skupcie się na budowaniu i doskonaleniu waszego związku, bo kiedy przyjdą dzieci, to wszystko będzie trochę trudniejsze.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.