Poradnik ZdrowieInternista › Obniżone limfocyty

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Obniżone limfocyty

Od 2 tygodni mam ropny katar zatokowy. Zrobiłam morfologię, OB i rozmaz. OB powyżej 30mm/h, w rozmazie limfocyty 19%. Co oznaczają takie wyniki? Czy mam stan zapalny zatok, a może katar ropny jest wynikiem alergii?

Witam, jeżeli mam pani ropny katar (wydzielina z nosa jest wtedy zielona lub żółta), to należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub do laryngologa, który po zbadaniu zleci odpowiednie leczenie. Może być wskazane rozszerzenie badań dodatkowych o rtg zatok obocznych nosa, ale o tym zadecyduje lekarz. Niewielkiego obniżenia poniżej normy liczby limfocytów nie należy rozpatrywać w oderwaniu od całości, lecz w całokształcie obrazu choroby. Ważne jest też,  jaka jest ogólna liczba krwinek białych. Powinna pani zabrać na wizytę wynik badania morfologii, lekarz po zbadaniu i zapoznaniu się z całym wynikiem morfologii oceni, czy jest on prawidłowy, nie można interpretować wybranego fragmenty morfologii. Pozdrawiam Dr n.med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.