Poradnik ZdrowieInternista › Obłożony język

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Obłożony język

Mam bardzo mocno obłożony język. Nalot jest brązowo - żółto - biały. Lekarz powiedział, że to grzybica. Boję się jednak, że to mogą być problemy z np. z wątrobą lub trzustką. Od dłuższego czasu mam także gorzki posmak. Czy to możliwe, by nieprawidłowe funkcjonowanie tychże organów powodowało taki kolor języka?

Witam, Obłożony język jest objawem występującym w wielu schorzeniach jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Grzybica jest jedną z takich chorób. W przypadku gorzkiego smaku w jamie ustnej brązowego nalotu przeprowadziłabym badania w kierunku kamicy pęcherzyka żółciowego. Rozpoznanie tego schorzenia można postawić wykonując badanie usg jamy brzusznej. Poza kamicą pęcherzyka żółciowego obłożony język występuje w nieżycie żołądka, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wielu innych schorzeniach. Zachęcam do ponownego odwiedzenia swojego lekarza i porozmawianiu z nim szczegółowo o swoich dolegliwościach. Pozdrawiam dr n. med.Krystyna Knypl
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.