Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

nuva ring

Witam, dzisiaj założyłam pierwszy krążek nuva ring po 7 dniowej przerwie po tabletkach, czyli jak kończyłam opakowanie 21 tabletek w piątek to robiłam przerwę 7 dni, a w ósmy czyli sobotę rozpoczynałam nowe opakowanie. Teraz pytanie dot. nuva ring, na ulotce pisze, że po 3 tyg. się go wyciąga, czyli jak go włożyłam w sobotę to wyciągam po 3 tyg. w sobotę, a nast. wkładam po 7 dniowej przerwie i tutaj cytuję: "zazwyczaj w ten sam dzień", dla mnie 7 dni przerwy to znaczy 7 dni przerwy i w ósmy zakładam, a na forum ktoś pisze, że jak wyciągam go w sobotę to po 7 dniach przerwy zakładam go też w sobotę. Bardzo proszę o odpowiedź, w który dzień w końcu mam go założyć po tej 7 dniowej przerwie?

Siedem dni przerwy, to 7 dni (dób) bez krążka. Czyli należy go zakładać w ten sam dzień tygodnia. Jeśli Pani wyjmie Nuva Ring w sobotę, to w niedzielę minie 1 dzień (doba) bez krążka, w poniedziałek druga, w sobotę siódma.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.