Poradnik ZdrowiePsycholog › Niewidoma żona w ciąży

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Niewidoma żona w ciąży

Moja żona jest niewidoma od dwóch lat. Niedawno dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Karolina podłamała się bardziej, niż ucieszyła. A wszystko ujmuje w słowach "... bo nigdy go nie zobaczę"... Chciałem abyśmy porozmawiali z psychologiem, ale ona nie chce i upiera się przy tym. Co robić?

Witam! Żona jest pewnie na razie zaskoczona, przerażona, więcej w niej obaw niż radości. To często dotyczy kobiet dowiadujących się o ciąży bez względu na ich sytuację. Najważniejsze, aby pomóc jej myśleć o tym wydarzeniu całościowo i nie pozwolić jej skupiać się tylko na negatywnych aspektach. Może będzie przez jakiś czas protestowała i się broniła, może zacznie się "okopywać" na swoich pozycjach, ale po jakimś czasie to powinno przejść. Będzie dziecko poznawała tak jak wszystkie inne rzeczy i innych ludzi w tej chwili. Z czasem pewnie pogodzi się z tym, że może się cieszyć dzieckiem inaczej niż tylko jego widokiem. Spotkanie z psychologiem faktycznie mogłoby jej pomóc, ale wybór specjalisty powinien być staranny. Najpierw może dobrze byłoby, abyś sam się z nim spotkał i zobaczył jaki on jest. Jeśli jednak żona zdecydowanie odmówi, to nie możesz jej zmuszać. Może sama da sobie z tym radę. Ciąża to czas niezwykły i można na niej polegać pod tym względem, że już niedługo wszystko, łącznie z nastrojem Karoliny może ulec zmianie. Powodzenia.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.