Poradnik ZdrowiePsycholog › Nieszczęsny trójkąt

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Nieszczęsny trójkąt

Jestem od kilku lat w związku. Ostatnio mój partner powiedział, że marzy o seksie w trójkącie, tzn. ona-on-ona. Od tamtej pory nie mogę przestać o tym myśleć. Oczywiście sama nie uznaje tego typu zabaw i nie jest mi to potrzebne do szczęścia. Nie mogę sobie z tym poradzić, wyobrażam sobie "takie" sytuacje i jestem tym przerażona, czuję się zraniona, czuję też zazdrość, kiedy wyobrażam sobie, że mój partner dotyka inną. Ogólnie wiem, że mój partner mnie kocha i nie daje mi powodów do zazdrości. Po prostu sama się karmię myślami o tym, że mnie zdradza, albo o tym nieszczęsnym trójkącie i czuje się z tym źle. W głowie mi się nie mieści fakt, że on mógłby pójść do łóżka ze mną i jakąś kobietą... Czy mam z nim o tym porozmawiać? Jak sobie poradzić z "takimi" myślami?

Witaj! Od fantazji bywa bardzo daleko do realizacji. Szczególnie jeśli chodzi o fantazje erotyczne. O wielu możliwościach myślimy, wyobrażamy je sobie, może nawet traktujemy je w kategoriach "marzeń" ale jakość naszego życia z partnerem zazwyczaj w niewielkim stopniu od tego zależy. To nic strasznego ani złego, ze twój facet miewa jakieś pomysły lub fantazje. Nie przerażaj się tym. Ciesz się raczej, ze ma na tyle do ciebie zaufania, ze ci o tym powiedział. Jeśli będziesz się bardzo oburzała to po prostu więcej o takich sprawach nie usłyszysz, co nie znaczy, ze ich nie będzie. Twój partner ciebie poznaje a ty poznajesz jego - takim jakim jest na prawdę a nie unikającym, trzymającym w tajemnicy swoje nieco mroczniejsze (według ciebie ) oblicze. Oczywiście jego pragnienia to jedno a to, że ty nie chcesz uczestniczyć w realizacji takich pragnień to drugie. Masz do tego prawo i masz prawo nie chcieć. Takie zachowanie wykracza poza twój sposób rozumienia seksu partnerskiego i masz prawo odmówić. Nie rób jednak z tego wszystkiego wielkiej afery. Dalej poznawajcie siebie, miejcie do siebie maksimum zaufania, dbajcie o wasze codzienne relacje a takie problemy nie będą nigdy urastały do problemów wielkiej wagi.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.