Poradnik ZdrowieInternista › Nieprzyjemny zapach z ust

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Nieprzyjemny zapach z ust

Dokucza mi od kilku miesięcy. Zęby mam według mnie zdrowe. Może to efekt brania od kilku lat tabletek na nadciśnienie i ten zapach z ust pochodzi od wątroby? Co jest przyczyną i jaki lekarz może mi pomóc?

Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust jest kilka – oczywiście stan zębów jest na pierwszym miejscu wśród nich. Niekiedy resztki jedzenia mogą zalegać w różnych „zakamarkach” jamy ustnej lub migdałków – ulegają one rozkładowi i powodują nieprzyjemny zapach. Ważne jest więc dokładne mycie zębów (zmiana szczoteczki na nową co 3 tygodnie!), a jeżeli z powodów technicznych nie jest to możliwe, to przynajmniej wypłukanie jamy ustnej. Wreszcie przyczyną może być zakażenie Helicobacter pylori – bakteria ta jest szeroko rozpowszechniona wśród ludzi i bierze czynny udział w rozwoju choroby wrzodowej. Jest kilka metod wykrywania obecności Helicobacter pylori – warto aby udał się Pan na wizytę do lekarza ( internista lub gastrolog) i poprosił o skierowanie na taki test. Jeżeli test wypada dodatnio przeprowadza się specjalną kurację dwoma lekami, wydawanymi na receptę.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.