Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Nieprawidłowe wyniki badania czystości pochwy

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Nieprawidłowe wyniki badania czystości pochwy

Witam, co oznacza zapis opisu cytologii: "stopień czystości pochwy II/III, średnio obfita Gram (+) flora bakteryjna, dość liczne pałeczki kwasu mlekowego, liczne leukocyty, trichomonas vaginalis ujemny"? Wynik zamiast p. doktor wręczyła mi położna, która nie bardzo chciała wyjaśnić, co oznacza ten wynik. Wiem, że jest w normie, ale położna zaleciła mi - cytuję - "iść do apteki i kupić sobie coś". Problem w tym, że nie wiem, co mam kupić i czy w ogóle powinnam coś brać. Bardzo proszę o odpowiedź.

To nie wynik cytologii tylko stopnia czystości pochwy. Wynik nie jest prawidłowy, ponieważ w rozmazie znajdują się liczne leukocyty, a to znaczy, że albo jest stan zapalny, albo materiał do badania był pobrany w okolicy miesiączki. Radzę skonsultować ten wynik osobiście z lekarzem. Dopiero po zbadaniu Pani będzie wiadomo, czy i jakiego leczenia Pani wymaga.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.