Poradnik ZdrowieOkulista › Nadwzroczność u dziecka

Eksperci radzą

dr n. med. Iwona Grabska - Liberek - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

dyrektor medyczny w Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w Warszawie www.okolaser.com.pl 

Nadwzroczność u dziecka

Mój syn ma 2 i pół roku i dużą nadwzroczność obu gałek ocznych. Przepisał okulary korekcyjne +4,5. Dziecko ma też lekkiego zeza. Czy nadwzroczność u dziecka jest możliwa do całkowitego wyleczenia?

Nadwzroczność nie jest chorobą, a cechą indywidualną danego oka. Nie może zostać wyleczona, ale są duże szanse, że wraz z dorastaniem wada się zmniejszy. Przy tak dużej mocy szkieł są niewielkie szanse na całkowite wyrównanie wady.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
reklama

Najpopularniejsze porady ekspertów

1.
Co ja mogę jeść, jaką dietę powinnam stosować przy chorobie refluksowej? Gastroskopia wykazała cechy przepukliny rozworu przełykowego i błonę śluzową...

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.