Poradnik ZdrowieInternista › Naczyniak wątroby

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Naczyniak wątroby

Wykryto u mnie naczyniaka na wątrobie (2 cm), który od roku nie powiększa się. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kiedyś ten naczyniak może przerodzić się w coś niedobrego czyli nowotwór i kiedy naczyniak ten kwalifikuje się do operacji?

Witam,
Naczyniaki wątroby, a także zlokalizowane w innych miejscach są tworami łagodnymi i zwykle odkrywane są przypadkowo podczas rutynowego badania usg. Nie stosuje się leczenia operacyjnego – bowiem jako guzy bardzo dobrze unaczynione są bardzo trudne go chirurgicznego usuwania. Nie mają też zwykle tendencji do znaczącego powiększania się – ich wymiar nie przekracza na ogół kilku centymetrów.
Pozdrawiam
Dr n. med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.