Poradnik ZdrowieInternista › Monocyty

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Monocyty

Mam podwyższony wskaźnik monocytów - 18,7% oraz OB 44. Co może być tego przyczyną? Jakie jeszcze badania zrobić, aby poznać przyczynę?

Witam,
Monocyty są nazywane tzw. komórkami żernymi odpowiedzialnymi za usuwanie z ustroju starych, zdegenerowanych komórek, zdenaturowanych białek oraz kompleksów antygen-przeciwciało. Z powodu tych właściwości odgrywają ważna rolę w obronności immunologicznej organizmu. Wzrost poziomu monocytów (monocytowa), który może być powodowany przez kilka stanów chorobowych takich jak zakażenia bakteryjne, mononukleoza zakaźna, zakażenie pierwotniakami, reakcje zapalne, choroby krwi, a także w okresie zdrowienia po ostrych zakażeniach. Jaka przyczyna może u pani wchodzić w grę może określić jedynie lekarz po zbadaniu w gabinecie oraz ewentualnym wykonaniu innych badań dodatkowych. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację do swojego lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam Dr n.med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.