Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › miesiączka a ciąża

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

miesiączka a ciąża

czy możliwe jest wystąpienie "miesiączki" w ciąży? Proszę powiedzieć czy te wspomniane "miesiączki w ciąży" czy też krwawienia w dniach kiedy kobieta miałaby mieć miesiączkę, gdyby nie była w ciąży, różnią się od normalnych krwawień miesiączkowych? Czy występują wówczas dolegliwości związane z miesiączkowaniem? Czy 6 dniowa, dosyć obfita miesiączka + negatywny wynik testu (19 dni po stosunku i 1 dzień przed miesiączką) wyklucza ciążę?

U niektórych kobiet będących w ciąży zdarzają się krwawienia w terminie spodziewanych miesiączek. Czasami krwawienia są skąpsze niż miesiączka, czasami nie. Samopoczucie i dolegliwości bólowe przed miesiączką i towarzyszące miesiączce nie różnią się od występujących w ciąży. Wystąpienie miesiączki w terminie i ujemny test ciążowy świadczy o braku ciąży.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.