Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Mam mało mleka w piersiach. Jak wspomóc laktację?

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Mam mało mleka w piersiach. Jak wspomóc laktację?

Witam Panią bardzo serdecznie, mam pytanie dotyczące laktacji. Otóż mój pokarm pomału zanika, córeczka ma dopiero 6 tygodni. Karmię ją mlekiem ściągniętym oraz dokarmiam sztucznym. Moim błędem było nauczenie jej ssania z butelki, ale musiałam to zrobić, ponieważ mała po karmieniu piersią chciała dalej jeść, a ja nie miałam już nic w piersiach. Teraz przystawiam ją do piersi tylko w nocy, ale bardzo mało possie, bo jak się zorientuje, że to pierś, od razu puszcza, ale ja i tak w nocy około 3-4 razy próbuję. Wiem, że częste przystawianie do piersi wspomaga laktację, ale w moim przypadku jest to bardzo stresujące, jak ona płacze i się denerwuje. Córcia obecnie waży 4900 g , a urodziła się z masą 3850 g. Dodam również, że ma zaparcia, robi mi kupkę dopiero w nocy po całym dniu i jest jej bardzo dużo. Karmię Bebikiem, napiszę również, jakie proporcję są w karmieniu: mleka sztucznego po ok. 70 ml 4 razy dziennie i ok. 60 ml mleka ściągniętego 2-3 x dziennie.

Pani doktor, czy istnieje jakiś sposób na pobudzenie laktacji, jakieś tabletki? Piję koper włoski oraz herbatkę dla kobiet karmiących, piję dużo płynów, dobrze się odżywiam - co jeszcze mogę zrobić? Bardzo bym chciała karmić swoim mlekiem.

Błędem było wprowadzenie butelki ze sztucznym mlekiem, na pewno nie może pani się denerwować, bo wszystkie te herbatki nic nie pomogą. Po prostu musi pani ściągać pokarm, oceniać czy jest go dla pani dziecka wystarczająca ilość, jeśli nie, to dać mu butelkę ze sztucznym mlekiem dobranym przez pediatrę i nie oszukiwać siebie i dziecka, że ma się najadać mlekiem, którego w piersi z jakiegoś powodu pani nie ma.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.