Poradnik ZdrowiePsycholog › Mam lęki

Eksperci radzą

mgr Józef Sawicki - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Specjalista terapii indywidualnych mający wieloletnie doświadczenie psychoterapeutyczne. W pracy klinicznej zajmuje się pacjentami psychotycznymi. Interesuje się filozofią Wschodu. Więcej na stronie www.firma-jaz.pl.

Mam lęki

Jak skutecznie walczyć ze swoimi lękami? Panicznie boję się jazdy samochodem, od miesięcy nie odwiedziłam rodziny na wsi, a teraz zaczynam mieć już nawet problem z docieraniem do pracy środkami komunikacji miejskiej...

Przede wszystkim radziłbym Pani nie mówić i nie myśleć o walczeniu z lękami. Walka zawsze zwiększa napięcie, a tym samym lęk. Chodzi tu raczej o oswajanie, łagodzenie, a przede wszystkim zrozumienie lęku. Nasze obawy mają jakiś sens, chronią coś, co jest dla nas ważne. Trzeba tylko odkryć co to może być. Czasem lęk przed czymś w powszechnej ocenie niegroźnym zastępuje obawy, do których nie wypada się przyznać nawet przed samym sobą lub pomaga nam unikać czegoś, na co jak sądzimy, musimy się zgadzać. Praca z konkretnymi lękami może wymagać pomocy psychoterapeutycznej. Radzę więc rozważyć taką ewentualność.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.