Poradnik ZdrowieGinekolog › Macica dwurożna a ciąża i poród

Eksperci radzą

dr Jacek Tulimowski - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ginekolog-Ultrasonolog, kierownik prywatnej lecznicy HIT-MEDICA w Warszawie, ul. Marszałkowska 28, konsultant naukowy Stowarzyszenia "Dziennikarze Dla Zdrowia", kierownik prywatnych gabinetów "DWORKOWA", ul. Dworkowa 2/3. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Macica dwurożna a ciąża i poród

USG przezpochwowe wykazało, że mam macicę dwurożną - lekarz powiedział mi, że nie mam się czym martwić i że nie wpłynie to na zajście w ciążę, ale może być problem z utrzymaniem jej. Jak mam się przygotować do ciąży, jakie powinnam zrobić badania i czy każdy lekarz ginekolog może poprowadzić taką ciąże? Jakie są konsekwencje tej wady i czy kobieta może rodzić siłami natury, czy też wskazane jest raczej cesarskie cięcie?

Macica dwurożna nie jest wskazaniem do  porodu drogą cięcia cesarskiego. W przypadku macicy dwurożnej, by ocenić dokładny kształt macicy, można wykonać histerografię. W przygotowaniu do przyszłej ciąży nie widzę potrzeby wykonywania specjalistycznych badań. 

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.