Poradnik ZdrowieDermatolog › Łysienie plackowate

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Łysienie plackowate

Stwierdzono u mnie łysienie plackowate. Stosowałem różne leki i płyny magnez, rewalid, witaminy i nic mi nie pomaga. Doktor twierdzi, że to może potrwać i 3 lata. A miałem piękne i gęste włosy. Czy istnieje możliwość wyleczenia łysienia plackowatego, czy już do końca życia będę łysy?

Leczenie łysienia plackowatego, poza miejscowymi lekami immunosupresyjnymi, często wymaga dołączenia leku poprawiającego ukrwienie mieszków włosowych. Istnieją również inne metody leczenie tej choroby, np. PUVA lub doustne leki immunologiczne. Oczywiście dobór terapii zależy od rozległości zmian i stanu zdrowia pacjenta. Zawsze przed rozpoczęciem leczenia wykonuje się szereg badań dodatkowych. Niestety choroba ta lubi nawracać, szczególnie po stresie. Jednakże należy pamiętać, iż zwykle dobrze się leczy i włosy odrastają.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.