Poradnik ZdrowieGinekolog › Luteina 50

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Luteina 50

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Agnieszka. 31 lat. Mam takie pytanie, a raczej problem. Od kilku lat mam bardzo nieregularne miesiączki. Są one bardzo długie, bo trwają 10 dni i do tego bardzo obfite od pierwszego dnia. 4.02 byłam u lekarza i pani doktor przepisała mi Luteinę 50. Zaczęłam ją brać. Tego samego dnia 5.02 dostałam pierwszy dzień miesiączki, która do wczoraj była skąpa, a dziś jest bardziej obfita. Mam takie pytanie czy powinnam nadal przyjmować Luteinę 3 razy dziennie czy odstawić ją, niestety mojego lekarza nie ma, będzie dopiero za tydzień i nie wiem co robić. Dodam tylko, że z mężem staramy się o dziecko. Czy przyjmowanie tego leku mi nie zaszkodzi? Czy miesiączka mi się teraz jeszcze bardziej nie wydłuży? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Agnieszka.

Luteinę należy przyjmować tylko do miesiączki. Luteina jest lekiem utrzymującym ciążę, nie ma negatywnego wpływu na rozwój ciąży, wprost przeciwnie. Jak długo będzie trwało krwawienie nie jest do przewidzenia ponieważ nie wiadomo jaka u Pani jest przyczyna obfitych i długich krwawień.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.