Poradnik ZdrowieStomatolog › Licówka czy korona

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Licówka czy korona

Jaka jest różnica między licówką a koroną, która metoda jest lepsza?

Licówka jest to nakładka na zdrowy ząb (jak tipsy na paznokcie). Wykonujemy je, kiedy chcemy poprawić estetykę uzębienia (np. gdy zęby własne są przebarwione, ze zmianami krzywiczymi, z delikatnym zaburzeniem pozycji zęba - rotacją, wychyleniem, etc.). Korony to temat bardzo złożony...
Dla wyjaśnienia: korony dzielimy na pełne i złożone. Te pierwsze w całości wypalane są z porcelany, te drugie zaś są dwuelementowe: część wewnętrzna (podbudowa, czapka) wykonana jest z materiału warunkującego wytrzymałość, część zewnętrzna odpowiedzialna jest za estetykę. W większości czapkę stanowi metal. W gabinetach EURODENTAL proponujemy również korony, w których czapka jest wykonana ze specjalnej, utwardzonej ceramiki, co znacznie poprawia ich estetykę (Procera, Zirconia). Koszty są różne - koszt założenia jednej licówki waha się od 1 020 do 1 950 zł. Natomiast koszt wykonania korony waha się od 275 zł do 2550 zł. Obydwa zabiegi są bardzo efektywne, ale o tym który z nich należy zastosować w danym przypadku, powinien zadecydować lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.