Poradnik ZdrowiePsycholog › Lęk przed jazdą samochodem!!!

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Lęk przed jazdą samochodem!!!

Mam mały probem, z którym nie mogę się uporać. Jakieś dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy. Mąż wtedy prowadził i nasz samochód nadaje się do kasacji. Przed wypadkiem chciałam zrobić prawo jazdy a teraz boję się nawet przejeżdżających koło mnie samochodów jak jestem na spacerze na przykład. Co mam robić, żeby ten strach pokonać? To był mój pierwszy i mam nadzieję, że ostatni wypadek w życiu. Nie mogę nawet słuchać głosów przejezdżających samochodów. Ratujcie! Jak mam żyć?

Witaj! Rozumiem, że tak przykra sprawa jak wypadek samochodowy może na jakiś czas wytrącić człowieka z równowagi. Jest to bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, a po takim przeżyciu trzeba trochę czasu, aby dojść do siebie. Jeśli jednak postarasz się NIE UNIKAĆ samochodów, ruchu ulicznego, jazdy to za kilka tygodni wszystko powinno powoli mijać. Może nie od razu, ale stopniowo lęk będzie odchodził. Trzeba go pokonać, a nie poddawać mu się. To nie jest miłe ani łatwe, ale tak trzeba. Z lękami trzeba się konfrontować i taka metoda jest najlepsza. Dopiero, jeśli sama sobie nie dasz z tym rady przez kilka miesięcy, wtedy poszukaj pomocy specjalisty. Im więcej jednak będziesz miała doświadczeń, które będą pozytywne i niezagrażające, tym szybciej strach minie.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.