Poradnik ZdrowieSeksuolog › Lek na nadciśnienie a erekcja

Eksperci radzą

lek. med. Beata Ciesielska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Lek na nadciśnienie a erekcja

Żeby jako tako współżyć muszę przez 3 dni nie brać tabletek na obniżenie ciśnienia. Jest to bardzo męczące, bo wracają objawy nadciśnienia, silne bóle głowy i zdenerwowanie z byle powodu. Jak to rozwiązać?

Nadciśnienie jest jedną z najczęstszych chorób, dających zaburzenia wzwodu, ale niestety taki efekt daje również większość leków stosowanych w jego leczeniu. Na początek proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem i ewentualnie zmienić leki, które pan bierze. Nie można, niestety, z góry powiedzieć, które z nich napewno nie dadzą zaburzeń seksualnych (to dość indywidualna reakcja), ale o wielu z tych leków wiemy, że są obarczone znacznie większym ryzykiem takich objawów ubocznych. Jeśli mimo zmiany leków problemy z erekcją nie ustąpią, wskazana jest wizyta u lekarza seksuologa, który prawdopodobnie zleci leki takie jak np. viagra czy jej podobne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.