Poradnik ZdrowieStomatolog › Leczenie kanałowe w ciąży

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Leczenie kanałowe w ciąży

Martwi mnie stan mojego uzębienia, lecz nie wiem czy w ciąży (koniec pierwszego trymestru) mogę leczyć zęby. Przypuszczam, że jeden ząb musi być leczony kanałowo. Czy prześwietlenie zęba może być wykonane w trakcie zagrożonej ciąży?

Nie powinna Pani leczyć kanałowo zębów będąc w ciąży, zwłaszcza zagrożonej. Samo leczenie nie ma wpływu na Pani dziecko. Jedyną niedogodnością jest fakt, że nie można zakończyć leczenia przed rozwiązaniem (w okresie ciąży nie powinno się wykonywać zdjęć rtg, a takie jest niezbędne do skontrolowania poprawności wypełnienia). Najlepiej byłoby, jeśli jest taka możliwość, "przeczekać" okres ciąży i dopiero wtedy poddać się leczeniu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.